Досвід показує, що в середньому меблі на кухні використовуються приблизно на протязі 20 років, тому слід добре обдумати свої побажання та вимоги до вашої майбутньої кухні. Кухня - це приміщення, у якому ми проводимо достатньо багато часу. Перебування на ній повинно приносити задоволення кожного дня.
Планування робочих зон на кухні
Вдале планування кухні розпочинається з планування окремих зон . Компанія BLUM, виробник меблевої фурнітури, поділяє кухню на п'ять основних зон, вдале розміщення яких дозволяє економити час та енергію, не роблячи додаткових та непотрібних рухів для господині.- Запаси
- Зберігання
- Мийка
- Підготовка
- Приготування їжі
Правильно плануйте зберігання запасів
Таке розташування значно екомить час при роботі на кухні. Уникайте зберігання продуктів, які Ви часто використовуєте, на нижніх та верхніх полицях.
- Часто використовувані предмети зберігайте в легкодоступних ящиках безпосередньо під стільницею,в нижніх областях верхньої шафи.
- Періодично використовувані предмети зберігійте в середніх областях нижнього та верхнього ящика.
- Рідко використовувані предмети зберігайте в верхніх областях верхнього ящика,в нижніх областях нижнього ящика.
Виберіть висоту стільниці
Робочу висоту кухні потрібно підганяти під ваш зріст, а не навпаки. Просте правило при плануванні висоти стільниці – відстань від зігнутих в ліктях рук до стільниці повинна складати 10-15 см. Також зверніть увагу, що для різних робіт часом зручна різна робоча висота. Наприклад, розміщена нижче звичайного рівня варильна поверхня.
- Відстань від зігнутих в ліктях рук до стільниці повинна складати 10-15 см. для зону приготування продуктів. Це дозволить вам приготувати Ваші улюблені страви без зайвої втоми рук.
- Варильна поверхня розміщується нижче рівня стільниці. Це зумовлено тим, що при приготуванні їжі рівень робочої поверхні розміщується на рівні висоти використовуваного посуду.
Відмовтесь від дверцят в нижніх ящиках
Ви потребуєте багато часу, щоб знайти необхідну річ, оскільки Ви не можете бачити вміст полиць. Вам потрібно нагинатися, а можливо, виймати якісь речі, щоб добратися до предметів, які знаходяться в глибині. Особливої зручності додають системи з повним висувом шухляд.